24. 7. 2013

World of Coca Cola v Atlantě: Příliš štěstí a cukru najednou

Neomezená ochutnávka více než 60 druhů nápojů, které Coca Cola vyrábí po celém světě, byl vrchol návštěvy světu Coca Coly. Něco mezi muzeem a zábavním parkem vás za 16 dolarů na tři hodiny zabaví, ukáže vám, jak být šťastný, a trochu vám zkazí zuby. Po tom, co ochutnáte melounovou Fantu z Thajska, vanilkotřešňovou Colu zero a dalších x desítek druhů, ale spíše chuť na další konzumaci Coly ztratíte.V loby na začátku prohlídky se sešel vzorek obyvatel z celého světa. Kromě několika místních z Georigie a dalších amerických států dorazila skupinka Čechů (nás :)), parta Číňanů, Belgičanů nebo Němců. Coca Cola je skutečně celosvětová, přesvědčujeme se hned při prvních krocích.

Naučíme vás jak být šťastní 


První zastávkou je motivační film, který nás má naučit jak být šťastný. Ve veselém animovaném filmu ani jednou nezazní slova Coca Cola, přesto je lahev vidět na téměř každém záběru. Kolem nápoje poskakují a prozpěvují roztomilá zvířátka a vše vrcholí pohledem na gigantickou lahev, která se vynoří nad hlavami tančících a jásajících potvůrek. Z plátna vyloženě sálá štěstí.

Lidé stojí frontu, aby se vyfotili s člověkem oblečeným do kostýmu obrovského polárního medvěda nebo s maskotkou Wendy. Oblíbený je také ohromný sejf, který ochraňuje tajemství posvátného receptu, podle kterého vzniká klasická chuť Coca Coly. Člověka to nutí zamyslet se, jestli to není jen habaďůra. Přesto si "sejf" raději fotíme taky.

Než se podíváte na sejf s tajnou recepturou, uzavřou vás do kruhové místností, která představuje sklenici plnící se Coca Colou. 

Muzeum nebo zábavní park 


V budově vznikla dokonce funkční replika výrobní linky. Vyrábí se na ní zvláštní edice lahví, kterou mohou dostat pouze návštěvníci. World of Coca Cola je více zábavním parkem než muzeem. Zajímavé exponáty z historie výroby a staré reklamy blednou pod dojmem ze 4D kina, které lze navštívit v rámci prohlídky. Sedačky s vámi zavrtí, pokropí vás voda, dostanete „žihadlo“ od vážky, užijete si prostorový zvuk i trojrozměrný obraz při sledování pouti dvou vědců, kteří se snaží odhalit tajemství chuti Coca Coly.

Chutě Afriky

Vrchol putování po světě Coca Coly přichází až na závěr. Ochutnávka z více než 60 druhů nápojů, které Coca Cola nabízí po celém světě. Jižní Korea, Thajsko nebo Izrael – vše je k dispozici. Na stojan s příchutěmi Evropy se nějakým nedopatřením zamíchala i Gruie a Izrael, ale jinak je v nabídce stanoviště s nápoji Severní Ameriky, Latinské Ameriky, Asie, Afriky a další automaty, kde si přes dotykovou obrazovku natočíte, co sami chcete.

Stojany s nápoji z různých koutů země a nad hlavou běžící pás s lahvemi. 

Odcházeli jsme nabiti dojmy a pocity, jako když člověk odchází ze skvělého kolotoče. Po litrech ochutnané  Coly se ale náš jinak vcelku pozitivní vztah k nápoji změnil na: Do konce měsíce nechci Coca Colu ani vidět. Svět Coca Coly by z toho asi neměl radost, ale prostě toho štěstí a CUKRU na nás bylo příliš.

Žádné komentáře:

Okomentovat