23. 9. 2013

15 věcí, které zažijete jedině v Americe

Chystáte se do USA? Pak určitě narazíte na alespoň jednu z položek mého seznamu. Máslo ve spreji, baseball, žluté taxíky, Coca Cola nebo donuty. Esence Ameriky v 15 fotkách, na které v Evropě nejspíš jen tak nenarazíme.

1. VlajkyJedině v Americe je na každém kroku vlajka Spojených státu pro případ, že byste zapomněli, v jaké zemi jste. Navy Pier, Chicago, Illinois. 

2. PrádelnyJedině v Americe je prádelna na každé ulici a není problém vyprat a vysušit si prádlo uprostřed noci. Laundromat, South Lake Tahoe, Kalifornie.

3. BaseballJedině v Americe je baseballový zápas je zážitkem pro celou rodinu a stadion se naplní i v pondělí dopoledne. Baseball je něco jako náboženství. Wrigley Field,Chicago, Illinois.

4. Pitná voda


Jedině v Americe jsou všude fontánky s pitnou vodou a v restauracích obyčejná voda zdarma.  


5. Žluté taxíkyJedině v Americe řidič taxíku sladí barvu svého turbanu s barvou karosérie. Žlutým taxíkům patří silnice Manhattanu. Manhattan, New York City

6. Coca Cola everywhere 
Jedině v Americe Coca Cola vlastní muzeum, kde na vás čeká neomezená ochutnávka více než 60 druhů nápojů, které Coca Cola vyrábí po celém světě. The World of Coca-Cola, Atlanta, Georgie.

7. Route 66Jedině v Americe je Route 66. Začíná v Chicagu nedaleko břehu Michiganského jezera a končí na molu v Santa Monice na pobřeží Tichého oceánu.

8. DonutyJedině v Americe si dáte na snídani 12 donutů a nikdo se tomu nediví. Můžete si pochutnat i na koblížku s názvem "Stars and Stripes". 

9. Elvis
Jedině v Americe pořád žije Elvis Presley. Las Vegas, Nevada.

10. SnídaněJedině v Americe si dáte snídani, která je větší než večeře a oběd dohromady. Waffle House, Atlanta, Georgie.

11. Máslo ve sprejiJedině v Americe si máslo (no dobře, margarín) na chleba můžete nasprejovat. 

12. Las VegasJedině v Americe najdete v jednom městě sochu Svobody, Eiffelovku nebo Benátky. Las Vegas, Nevada.

13. Nahý kovbojJedině v Americe hraje nahý kovboj na kytaru. Manhattan, New York City. 

14. Televize u umyvadlaJedině v Americe nikdy neztrácíte čas. Na oblíbený televizní pořad se můžete dívat i při umývání rukou. Las Vegas, Nevada. 

15. Spiderman
Jedině v Americe potkáte Spidermana, který se s vámi rád vyfotí. Za dolar.

1 komentář: